Higiena i profilaktyka

Profesjonalne czyszczenie zębów

Profesjonalne czyszczenie zębów w Gabinecie Piano-Dent umożliwia usunięcie zmineralizowanego osadu nazębnego, kamienia, którego nie da się usunąć domowymi szczoteczkami.

Czyszczenie zębów jest bardzo ważne dla zachowania zdrowia dziąsła i głębszych tkanek przyzębia. Osad nazębny jest częstą przyczyną nieprzyjemnego smaku i zapachu z jamy ustnej oraz powoduje reakcję zapalną tkanek przyzębia, której objawem jest min. krwawienie przy szczotkowaniu.

Zapraszamy do skorzystania z usług doświadczonej doktor, która usunięte zęby przestała liczyć dziesiątki lat temu.

Zabieg profesjonalnego oczyszczania zębów składa się z 3 części:

1. Skaling

Polega na usunięciu złogów nazębnych nad- i podziąsłowych za pomocą skalera ultradźwiękowego. Wprawiona w drgania końcówka kruszy kamień oczyszczając powierzchnię zęba i dezynfekując przestrzeń wokół zęba dzięki zjawisku kawitacji.

2. Polerowanie

Polerowanie zębów szczotką i specjalną pastą wygładza powierzchnię zębów, co zmniejsza przyszłą adhezję osadu do powierzchni zębów.

3. Piaskowanie

W gabinecie Piano-Dent używamy piaskarki Prophy-Mate firmy NSK oraz specjalnie dobranego piasku NSK Flash Pearl opartego na miękkim i delikatnym węglanie wapnia. Drobinki węglanu wapnia docierają we wszystkie zakamarki łuku zębowego delikatnie polerując i usuwając przebarwienia z powierzchni zębów.

Po zabiegu higienizacji możesz w Gabinecie Piano-Dent wzmocnić i zremineralizować szkliwo zębów preparatami fluoru, amorficznego fosforanu wapnia z fosfopeptydem kazeiny czy żelem wapniowo-magnezowo-fosforowym.

Zależy nam na tym, aby nasi pacjenci mieli zdrowe i zadbane zęby, dlatego po zabiegu higienizacji nasi lekarze szczegółowo omawiają z pacjentem jego potrzeby higieniczne oraz profilaktyczne.

Dokładny, indywidualnie dobrany instruktaż domowej higieny i profilaktyki umożliwia ograniczenie częstości wizyt profesjonalnego oczyszczania zębów i pozwala pacjentowi na długotrwałe zachowanie uczucia świeżości i komfortu.

Wybielanie

Olśniewające działanie tlenu.