Leczenie endodontyczne – kanałowe

Endodoncja – solidne koło ratunkowe dla Twojego zęba.

W Gabinecie Stomatologicznym Piano-Dent leczenie kanałowe przeprowadzamy precyzyjnie, ze szczególnym poszanowaniem dla tkanek korzeni zęba, abyś mógł długo cieszyć się odbudowanym zębem. Pracujemy w powiększeniu korzystając z lup włoskiej firmy UNIVET, dających klinicznie przydatną wielkość powiększenia. Dlaczego zdecydowaliśmy się pracować w lupach? W trakcie pracy w lupach lekarz ma pełną swobodę ruchu swojej głowy, kątów patrzenia, dzięki czemu pacjent nie jest przymuszony do długiego trwania w niewygodnej pozycji w trakcie całego procesu leczenia kanałowego.

Z wielkim sukcesem od wielu lat wykorzystujemy w Gabinecie Piano-Dent technologię ultradźwiękową, niezwykle skuteczną i pomocną w leczeniu endodontycznym.

Ultradźwięki – aby leczenie endodontyczne/kanałowe było skuteczne.

Wnętrze zęba ma dość skomplikowaną budowę. W koronie zęba znajduje się komora miazgi a w korzeniach kanały. Kanały mają bardzo zróżnicowaną budowę. Proste z drobnymi wypustkami lub rozgałęzione, tworzące rozbudowaną sieć. Im bardziej zróżnicowana jest budowa kanałów korzeniowych tym większe wyzwanie dla przeprowadzenia skutecznego leczenia endodontycznego.

Jak wyprosić bakterie i resztki chorej miazgi z tych wszystkich zakamarków aby leczenie endodontyczne zęba było skuteczne?

Od wielu lat z powodzeniem stosujemy ultradźwiękowe systemy czyszczenia i wyjaławiania kanałów korzeniowych. Ulga w bólu już po pierwszej wizycie.

Jak ten system działa? Generowane fale ultradźwiękowe są przesyłane przez specjalną końcówkę typu endochuck, na pilnik endodontyczny . Istotnym aspektem w mechanizmie działania ultradźwięków jest zjawisko kawitacji, które zachodzi w obecności środowiska płynnego. W leczeniu endodontycznym środowiskiem tym są środki do płukania kanałów. Kawitację definiuje się jako dynamiczną zmianę cieczy w fazę gazową. Pojawiają się wówczas pęcherzyki tlenu, które ulegają „efektowi wybuchu”. Skutkami zaistniałego zjawiska fizycznego jest rozbicie bakteryjnej ściany komórkowej oraz usunięcie i wypłukanie resztek martwych tkanek.

Proces kawitacji odgrywa decydującą rolę na etapie wyjaławiania systemu jam i komór zęba z zastosowaniem fal akustycznych. Stosowanie ultradźwięków podczas pierwszorazowego leczenia znacząco zmniejsza ryzyko powikłań ze strony tkanek okołowierzchołkowych i gwarantuje sukces terapeutyczny.

Badania jednoznacznie wskazują, że stosowanie aparatów ultradźwiękowych znacząco zmniejsza odsetek zębów, które w przyszłości muszą zostać poddane ponownemu leczeniu endodontycznemu. Powtórne leczenie kanałowe, również korzysta z dobrodziejstw ultradźwięków.

Porównanie światła kanału korzenia zęba opracowanego narzędziem ręcznym (po lewej) a narzędziem ultradźwiękowym (po prawej).

Endometry Raypex 5 niemieckiej firmy VDW, w które wyposażyliśmy Gabinet Piano-Dent, precyzyjnie określają długość kanału, co pozwala zakończyć leczenie endodontyczne w miejscu przyjaznym dla tkanek otaczających ząb.

Jeśli chcesz długo cieszyć się zębem odbudowanym po leczeniu endodontycznym umów się na wizytę.

Regeneracja kości w przestrzeni międzykorzeniowej po przeprowdzonym leczeniu endodontycznym w Gabinecie Piano-Dent.