Leczenie protetyczne

  • odtworzyć uśmiech z dawnych lat
  • wykreować nowy uśmiech
  • uzupełnić braki zębowe
  • zbudować prawidłową okluzję

Uzupełnienia protetyczne wykonywane w Gabinecie Piano-Dent zawsze są indywidualnie dostosowywane do potrzeb pacjenta. Proces tworzenia nowych uzupełnień jest naszą wspólną drogą, która prowadzi do zdrowego i zachwycającego uśmiechu. Dbamy o perfekcyjnie dokładne wykonanie, projektujemy najlepsze estetycznie rozwiązania, ale ostatnie słowo należy zawsze do Ciebie. To właśnie Ciebie nowy uśmiech musi zachwycać najbardziej. Współpracujemy z doświadczonymi laboratoriami, wyposażonymi w nowoczesny sprzęt i stosującymi sprawdzone technologie i materiały.

Estetyka twarzy

Harmonijna twarz z odpowiednią wysokością dolnego odcinka, z estetycznym uwypukleniem warg przez właściwą pozycję zębów siecznych, z młodzieńczym wyeksponowaniem siekaczy górnych przy lekko rozchylonych wargach, z pełnym łuku zębowym podkreślonym dolną wargą w uśmiechu. Tyle może zrobić dentysta dla pacjenta w każdym wieku. „Lfting stomatologiczny” to zwrot, którego coraz częściej używają świadome pacjentki. Uzębienie jest rusztowaniem podpierającym miękkie tkanki twarzy.

Estetyka zębów

Anatomiczny kształt powierzchni żujących zębów trzonowych i przedtrzonowch jest niezbędny dla zbudowania stabilnej okluzji. Zęby odbudowane nieprawidłowo mogą być przyczyną zaburzeń okluzji.

Dobór właściwego kształtu oraz „złota proporcja” stosowana przy odtwarzaniu zębów przednich tworzy harmonijny obraz z całą twarzą pacjenta. Dyskretna charakteryzacja sprawia, że zęby wyglądają naturalnie.

Oto kilka możliwych do zastosowania rozwiązań:

Licówki

Licówki porcelanowe pozwalają odbudować, przebudować i zmodyfikować wargową powierzchnię zębów. Wymagają minimalnej preparacji zęba. Są idealnym rozwiązaniem poprawiającym estetykę uśmiechu.

Korony

Korony protetyczne stosujemy wtedy, kiedy korona własnego zęba jest zniszczona tak bardzo, że inne metody rekonstrukcji zawodzą. Korony te możemy zakładać na zęby żywe, martwe (po leczeniu kanałowym) i na implanty. Stosując tę metodę leczenia musimy pamiętać o tym, że nawet najpiękniejsza korona pełnoceramiczna będzie wyglądała dobrze tylko w sąsiedztwie zdrowego, bladoróżowego dziąsła, ułożonego w regularną girlandę z zachowanymi brodawkami dziąsłowymi.

Obserwowane u pacjentów zasinienia dziąseł, obrzęki i zaczerwienienia w sąsiedztwie korony świadczą o nieprawidłowym przygotowaniu zęba i o wykonaniu korony z tak zwanym nawisem. W takich przypadkach po upływie pewnego czasu dziąsło zaczyna cofać się, uciekać od nieprawidłowo wykonanej korony i obnaża się korzeń zęba. Powstaje tak zwana recesja dziąsła wywołana czynnikiem jatrogennym, a ząb utracił już kilka milimetrów ze swojego, jakże cennego, umocowania w kości.

W Gabinecie Piano-Dent chętnie pomagamy pacjentom z takimi problemami.

Żywe zęby zniszczone procesem próchnicowym, starte – zbyt krótkie, przebarwione, połamane w wyniku urazu, o nieprawidłowym kształcie, z wadami rozwojowymi szkliwa możemy pokryć koronami, aby odzyskały swój blask.

W Gabinecie Piano-Dent wykonujemy przyjazne dla dziąseł i w pełni estetyczne pełnoceramiczne korony protetyczne.


W zębie leczonym kanałowo nie posiadamy zdrowego, mocnego wnętrza, na które mogłyby być przenoszone siły żucia. Tworzymy to wnętrze poprzez wkład koronowo – korzeniowy, indywidualnie przygotowany dla każdego zęba sztyft. Następnie na ten sztyft cementowana jest docelowa korona protetyczna.

Korony protetyczne muszą sprostać potężnym siłom żucia a przy tym być piękne i nie różnić się od sąsiednich zębów. Materiałem, który sprosta tym wymaganiom jest porcelana. W specjalnym piecu porcelana napalana jest na podbudowę metalową, ze stopu złota, z cyrkonu lub jest samonośna.

W Gabinecie Piano-Dent wykonujemy korony na podbudowie cyrkonowej systemu Lava firmy 3M. Jest to w stomatologii najnowsza technologia oparta na nowoczesnej technice komputerowego skanowania modelu opracowanego zęba, a następnie frezowania cyrkonowej czapeczki (CAD/CAM ). Wyeliminowany jest tutaj etap odlewniczy a wytworzone prace są idealnie szczelne.

Każdą koronę możemy indywidualnie ucharakteryzować, możliwe jest malowanie korony przy pacjencie w pracowni techniki dentystycznej.

Korony są uzupełnieniami stałymi, które traktujemy jak własne zęby.

Umów się na konsultację w sprawie protetycznej odbudowy Twoich zębów.

Mosty


Mosty, podobnie jak korony, wykonywane są z porcelany napalanej na stal, stop złota lub cyrkonu. Polecane są dla pacjentów z brakami międzyzębowymi. Most osadzony jest na filarach – zębach sąsiadujących z luką, a przęsło mostu uzupełnia brakujący ząb.

Znajdują one zastosowanie głównie wtedy, kiedy sąsiadujące z brakiem zęby są zniszczone i pokrycie koronami je wzmocni. W przypadkach rekonstrukcji zwarcia (podnoszenia zgryzu) również chętnie sięgamy po mosty.

Mosty możemy cementować także na implantach, kiedy uzupełniamy większą ilość zębów niż liczba wszczepionych implantów.

Zacementowane mosty nie wymagają szczególnej obsługi, traktujemy je jak własne zęby.

Tymczasowe mosty Maryland

Tymczasowe mosty Maryland uzupełniają brakujący ząb w sytuacjach kiedy wykonanie docelowej pracy musi być odroczone, na przykład na czas wgajania implantu czy w okresie wzrostu młodego pacjenta.

Dzięki skrzydełkom można je zamocować do zębów sąsiednich bez ingerowania w ich tkanki.

Inlay i Onlay

Inlay, onlay to niewielkie uzupełnienia wykonane z porcelany, złota lub porcelany napalanej na złoto, osadzone w koronie własnego zęba. Zastępują wypełnienia kompozytowe w przypadkach, kiedy materiał kompozytowy ulega starciu lub kruszy się. Są to trwałe i estetyczne plomby.

Wkłady koronowo – korzeniowe

Wkłady koronowo – korzeniowe wykonywane są w zębach po leczeniu kanałowym w celu umożliwienia odbudowania ich przy użyciu koron i mostów. W zębach jednokorzeniowych montowane są wkłady proste, w zębach wielokorzeniowych złożone.

W Gabinecie Piano-Dent wykonujemy wkłady koronowo-korzeniowe ze stopu złota lub stali stomatologicznej.

Protezy

Protezy to ruchome, wyjmowane uzupełnienia stosowane przy całkowitych lub częściowych brakach uzębienia. Przenoszą siły żucia bezpośrednio na błonę śluzową. Wymagają precyzyjnego dostosowania, aby użytkowanie ich było wygodne. Dla pacjentów generujących ponadprzeciętne siły żucia protezy te mogą być wzmacniane siatką lub łukiem.

W Gabinecie Piano-Dent wykonujemy wygodniejsze w użyciu protezy overdenture. Dla poprawy utrzymania na podłożu protezy te wyposażone są w precyzyjne elementy łączące z wszczepionymi implantami.

Protezy częściowe szkieletowe uzupełniają częściowe braki w uzębieniu. Dzięki połączeniu metalowego szkieletu z akrylem uzyskuje się solidną konstrukcję przy zminimalizowanej objętości materiału. Im mniej i im cieńsze są elementy protezy tym łatwiej pacjenci przyzwyczajają się do nowych uzupełnień.

W Gabinecie Piano-Dent chętnie zaopatrujemy protezy częściowe w precyzyjne elementy łączące: zamki, zasuwy, interloki. Ukryte we wnętrzu protezy są niewidoczne dla obserwatora.

Proteza szkieletowa może mieć klasyczne klamry, które obejmują obecne w jamie ustnej zęby i przytrzymują protezę w wyznaczonym miejscu.

W Gabinecie Piano-Dent zaopatrujemy protezy w najlepszej jakości zęby IVOCLAR.